Növekvő lakosság, növekvő áramigény!
A Föld együttes lakosságának energiaigénye folyamatosan növekszik, ez a trend ráadásul megállíthatatlannak tűnik. A népesség gyarapszik, az ENSZ tanulmánya szerint jelenleg a világon közel 7,6 milliárd ember él, és a számuk
2030-ra 8,6 milliárdra, 2050-re 9,8 milliárdra, a századfordulóra pedig 11,2 milliárdra nő. A világon 2050-re a 2010-es adatnál 100 százalékkal több energiára lesz szükség, ez a szintén hatalmas növekedés azonban egy komoly feladatot is ró a világ minden országára: a szén-dioxid kibocsátást a felére kell csökkenteni az évszázad közepéig, hogy a Föld élhető maradjon. A környezettudatos szemléletmód tehát szükségszerűen is teret nyer, bár a világ számos országa és állampolgárai ezt nem kötelező teherként élik meg. Ha itthon körülnézünk, akkor azt láthatjuk, hogy szaporodnak az ingatlanokra telepített napelemek, néhol egy-egy vállalkozás irodaépülete is megkapta a „zöld tetőt”. Legyünk viszont őszinték: a fejlődés lehetősége még javarészt kiaknázatlan.
Globális energia mix, jelentős
elmozdulások
Hogyan alakul a következő évtizedekben az áramtermelés világszinten?
Ahogy az a lent található ábrán is látszik, a solar energiát is magába foglaló „egyéb megújulók” a felsorolt nyolc kategória 2018-as sereghajtó helyéről 2040-ig a 4. helyre ugranak az energiatermelés megoszlását mutató infogramon, a termelési kapacitást több, mint négyszeresére növelve.
Elgondolkoztató, ha egy iparág ekkora fejlődés előtt áll, akkor mi a jobb nekünk, mint magánszemélynek, cégtulajdonosnak: aktív részese lenni a boom-nak vagy kimaradni belőle? Csak egy másodperc erejéig álljon meg: ha
egy időgéppel visszarepülhetne az olajipar szárnyalásának kezdetéig, befektetne? Na ugye! Most itt a lehetőség Ön előtt is!
Forrás: Visual Capitalist